SIKCA SORULAN SORULAR

Frequently Asked Questions
 • Urunum eksik cikarsa ne yapmaliyim?

  Ürününüzün teslimat sırasında eksiksiz olduğunu kontrol ediniz.Ürününüzün eksik, hasarlı veya ambalajının bozuk çıkması durumunda kargo görevlisine tutanak tutturarak siparişi teslim almayabilirsiniz. Siparişinizi teslim almadığınız durumlarda lütfen 0216 314 93 94 numaralı telefonu arayarak satış yetkilisine bilgi veriniz.

 • Kurulumda servis gerektiren urunlerde ne yapmaliyim?

  Siparişiniz teslim aldıktan sonra size en yakın anlaşmalı servis ile irtibata geçerek ürününüzün kurulumunu yaptırabilirsiniz.
  Kurulum bedeli gerektiren ürünlerde servis ve kurulum bedelleri Makseron'a ait değildir.

 • Urunumden memnun kalmazsam nasil iade ederim?

  Mesafeli satışlarda 4822 sayılı tüketicinin korunması hakkındaki kanunda belirtilen hükme istinaden, Tüketicinin  hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı teslim aldığı veya sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren yedi gün içerisinde malı veya hizmeti reddederek sözleşmeden cayma hakkının var olduğunu ve cayma bildiriminin satıcı veya sağlayıcıya ulaşması tarihinden itibaren Makseron olarak malı geri almayı taahhüt ederiz.

  Almış olduğunuz ürünü iade etmek veya değiştirmek istemeniz halinde, ürünün size ulaştığı tarihten itibaren 7 gün içinde tarafımıza ürünü iade etmek istediğinize dair bildirimde bulunmanız gereklidir. Bu bildirimi 0216 314 93 94 numaralı çağrı merkezimize yapabilirsiniz.

  Önemli: İade veya değişimini istediğiniz üründe veya ambalajında herhangi bir bozulma, kırılma, hasar, yırtılma ve benzeri bir durum tespit edilmesi halinde üründe iade veya değişim işleminin yapılması mümkün değildir.

 • Urun iade surecinden sonra odedigim ucreti nasil geri alirim?

  İade koşullarında belirtilen şartlara uygun taleplerinizde; ilgili ürün Makseron’a ulaştığı andan itibaren on (10)
  gün içerisinde ürün bedeli alışveriş yaptığınız hesaba iade edilecektir.

 • Kayit formumu kaybettim ya da yanimda yok, ne yapmalıyım?

  Üçüncü şahısların eline geçmesinden doğabilecek olumsuz durumları engellemek için teknik servislerimize hemen haber verilmesi gerekmektedir. Kayıtlarımızda adı geçen müşterimiz bizzat ya da vekalet verdiği kişi aracılığıyla, teknik servislerimize kimlik belgesi ile başvurduktan sonra bazı güvenlik sorularını cevaplayıp ürünü teslim alabilir.

 • Makseron Teknik Servisleri hangi saatler arasinda hizmet vermektedir?

  Makseron Teknik Servisleri hafta içi hergün 08:30-12:00, 13:00-18:00, Cumartesi günü 08:30-14:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

 • Arizali urun teslim suresi nedir?

  Ürünün arızasına göre en az 3 iş günü içerisinde ürün müşterimize teslim edilir.